vienbučio namo projektas

Vienbučio namo projektas Mykoliškių k.

Mykoliškių k., Vilniaus r. sav.

Vienbučio namo projektas

Geras architektas gali didžiuotis savo darbu tuomet, kai yra  išpildyti visi kliento lūkesčiai, projektas įgyvendinamas laikantis aukščiausios kokybės kriterijais, o darbų eigoje ne tik parodoma profesinė branda, bet ir atrandami nauji sprendimai, įgaunama dar daugiau patirties.

Vilniaus rajone įgyvendintas vienbučio namo projektas išsiskiria moderniais sprendimais: griežtomis linijomis, dideliais langais ir plačiomis erdvėmis prie namo. Architektų sukurtas projektas buvo derinamas su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys sprendimai.

Šis projektas – puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Stilingas ir erdvus gyvenamasis namas skirtas šeimai. Tai modernus A+ kategorijos namas, priklausantys pasyvių namų kategorijai. Tokio tipo pastatai tai ekologiškumo ir šiltų jaukių namų standartas. Tai draugiškas gamtai pastatas, kuris nenaudoja aktyvios energijos, nes pagrindiniai energijos šaltiniai yra pasyvūs: saulės energija, buitiniai prietaisai, dirvožemio šiluma, apšvietimas.

Šis šiuolaikinis vienbučio namo projektas buvo numatytas kaip gyvenamasis šeimos namas kartu su pagalbiniu statiniu, kuriame bus trys funkcinės zonos – pirtis, garažas ir svečių namas. Projektas turėjo atitikti tėvų ir paauglių vaikų poreikius, o tai tampa tikru iššūkiu net ir profesionaliems projektuotojams.

Pagrindinis reikalavimas ir architektų darbas – sukurti šviesias atviras erdves, kurios tiktų ekstravertiškiems žmonėms. Gyvenamojoje zonoje sukurtas laisvė pojūtį ir nevaržomą emociją skatinantis šviesumas, iš abiejų pusių įrengti langai nuolat užtikrina namuose natūralų apšvietimą.

Vienbučio namo projektas apgalvotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną erdvę, kurioje vyrauja minimalistinis stilius, natūralumas ir šiluma. Virtuvėje išdėstymas suprojektuotas taip, kad padėtų laisvai virtuvėje judėti, būtų lengva gaminti maistą ar net eksperimentuoti ne vienai šeimininkei.
  • Du kambariai paaugliams pritaikyti prie jaunimo poreikių ir suprojektuoti pagal jų pageidavimus, pasirinkus sprendimus, taupančius erdvę.
  • Tėvų miegamasis – uždara privati erdvė, kurioje kartu įrengta erdvi drabužinė su apšvietimu bei jaukus vonios kambarys. Visos trys erdvės apjungtos taip, kad sudarytų vientisus apartamentus, kuriems pritaikyti modernūs sprendimai.
  • Daugiafunkcis garažas, kuris gali būti naudojamas įvairiai. Pagal poreikį tai gali būti atskira erdvė, o jį apjungus su gyvenamąja zona, sukuriama papildoma erdvė vakarėliams ir šventėms. Netradiciškas pasirinkimas padaro įprastas erdves dar funkcionalesnėmis.