slidinejimo trasos

Vilniaus miesto slidinėjimo ir kalnų dviračių parko teritorija

Burbiškių g., Vilnius

Projektuojama slidinėjimo ir kalnų dviračių trasų teritorija, esanti Panerių erozinio kalvyno kraštovaizdžio draustinyje. Parkas leistų aktyviajai miesto visuomenės daliai turiningai praleisti laisvalaikį, taptų alternatyva įsigalinčiam pasyviam gyvenimo būdui.

Vilniuje kalnų slidinėjimo vietų pasirinkimas skurdokas, nors gamtinės sąlygos dėkingos ir poreikis slidinėjimui yra. Pakankamai gražus kraštovaizdis ir reljefas su nemažu aukščių perkritimu sąlygotų Burbiškių slidinėjimo parko sukūrimą. Norint slidinėjimo trasas padaryti patraukliomis, planuojama ne tik gerai įrengti pačias trasas, bet ir sukurti atitinkamą infostruktūrą. Tai ir talpi automobilių stovėjimo aikštelė, ir inventoriaus nuomos ir aptarnavimo punktas, ir užkandžių ar apreski kavinukė, administravimo pastatai.

Norint išvengti slidinėjimo parko sezoniškumo, sekant senesnes tokių pramogų tradicijas turinčiomis šalimis, galima būtų slidinėjimo trasas pritaikyti šiaurinio vaikščiojimo pramogai ar aktyvios mankštos parkui. Kaip paįvairinanti parko struktūrą, siūloma kalnų dviračių takų, rampų ir atrakcionų sistema. Kalnų lenktynių dviračiams reikia plačių ir gumbuotų padangų, bet užtenka siaurų ir vingiuotų takelių. Galima būtų rengti kalnų dviračių lenktynes ar BMX entuziastų pasirodymus.

Vienoje iš pasirinktų trasų galima būtų įrengti dirbtinę dangą, kuria būtų galima slysti su guminėmis padangomis arba atlikti šuolius nuo tramplino į pripučiamą pagalvę su tomis pačiomis padangomis.