architekturinis konkursas

Dalyvavome uždarame konkurse gyvenamųjų namų ant jūros kranto projektavimui

Vasaros eigoje darėmė labai vasarišką projektą. Dalyvavome uždarame kviestiniame architektūriniame konkurse. Konkurso užduotis – suprojektuoti pajūrio regionui būdingos architektūros gyvenamųjų vienbučių ir dvibučių namų kompleksą. Liepos mėnesio gale sutarę dėl konkurso sąlygų, su įkvėpimu ir gaivia vasaros banga suprojektavome namus, kurių modernioje architektūros išraiškoje pulsuoja Mažosios Lietuvos architektūros detalės. Per kūrybinio proceso laikotarpį kito idėjos ir architektūros išraiška, ir rugpjūčio mėnesio gale pateikėme galutinį konkursinį projektą. Architektūrinės idėjos įvertintos teigiamai, o projekto realizavimo galimybės spręsis ateityje. Svarbiausia – projekto autoriai – Inga Martinonytė ir Raimundas Židonis – džiaugiasi savo kūriniu jautrioje gamtinėje aplinkoje.
Pirmasis kūrybinis etapas ir projekto idėja. Būna projektų, kai idėjos tenka ieškoti kasdienybėje ar kelionėse, tačiau gavus užduotį šiam projektui – idėjų debesis atrodė jau sklandė virš galvos. Pirmos idėjos – tai panaudoti tradicinės Mažosios Lietuvos architektūros detales, kad pažvelgus į projektą – pagal savo tipologiją jis būtų panašus į Pamario krašto žvejo namą. Kadangi projekto vieta yra išskirtinė, tai ir idėja ir projekto mastelis turi atitkti sklypo vietą – prie Baltijos jūros kranto. Pirmosios idėjos atrodė štai taip:
1_11_8

Tačiau architektūrinės ir spalvinės išraiškos paieškų metu, kristalizavosi mintis labiau stilizuoti ir sumoderninti namus, stogą paliekant molinių čerpių spalvos, lailylentėms parenkant pilkšvą atspalvį, o pirmą aukštą dekoruojant balsvomis akmens masės plytelėmis. Rezultatas gavosi štai toks:
1_1 copy
1_91_13

Ir galiausiai, sudėjus ant projekto galutines mintis ir paskutinius štrichus, „perdažius“ namų veidus kitomis apdailos medžiagomis – rezultatas gavosi labai modernus, ir labai šiuolaikiškas, o pastato tūris ir koncepcija iš principo stipriai nepasikeitė. Galutinis rezzultatas – užsakovų teismui. Verdiktas buvo teigiamas, ir projekto koncepcijai įjungta žalia šviesa!1_spalvinis_1
1_spalvinis_21_spalvinis_3 1_spalvinis_5