sodybos rekonstrukcija

Sodybos rekonstrukcija – darbai įpusėjo

Kas mes esame – priklauso nuo to, iš kur mes kilome, kur mūsų šaknys, namai ir mūsų moraliniai pamatai. Iš to gimė esamos senos sodybos rekonstravimo projektas, prikeliant sodybą naujam gyvenimui. Ir galiausiai, galima pasidžiaugti, kad pagaliau pajudėjo, ir įsibėgėjo, sodybos rekonstravimo darbai.

Užsakovas/statytojas IĮ „Saulėtas bebras“ vykdo verslo plėtros projektą Čiukiškių kaime. Sodybos šeimininkų planams rekonstruoti seną sodybą padeda Europos žemės ūkio fondas kaimo plėtrai: „Europa investuoja į kaimo vietoves“.
Įgyvendinant projektą numatoma rekonstruoti sodybą, sukuriant apgyvendinimo, maitinimo, pramogų, poilsio ir sporto paslaugų, tradicinių paslaugų ir tradicinių gaminių verslą.

Esamas gyvenamasis namas jau neužilgo bus baigtas rekonstruoti, liko keletas kosmetinių darbų ties fasadais, ir vidaus įrengimo užbaigimas.

IMG_0380

Sodyba rekonstruojama, ir nauji pastatai suprojektuoti, remiantis tradicine kaimo architektūra. Remiantis tradicinės kaimo statybos žemėlapiu, Trakų rajonas priskiriamas prie Dzūkijos krašto tradicinės architektūros.

IMG_0413IMG_0279

Sunku patikėti, bet kai rąstiniam pastatui mediena supjaunama ir paruošiama statybų angare – visą medieną atvežti, išsikrauti ir surinkti sodybos vietoje ant paruoštų pamatų – trunka tik tris dienas!

IMG_0285IMG_0304

Sodybos ūkis – rekonstruojamas gyvenamasis namas, keli likę ūkio pastatai – vištidė, avidė, lauko rūsys, statomas žirgyno pastatas ir atstatomas pagalbinis pastatas, kuriame bus įrengti šeši laikino apgyvendinimo apartamentai.

IMG_0403

Vasaros metu buvo tvarkomas greta Čiukiškių ežero esantis senas kalnas, kuris kadaise galėjo būti ir piliakalniu. Darbų tikslas buvo atverti natūralų gamtos grožį, paryškinti kalno didingumą – buvo pragenėti medžiai, išvalytas kalnas nuo nevertingų savasėjų krūmų ir medžių. Kalno šlaitas suformuotas suskaidant į kelias terasas, taip buvo sukurta galimybė pasidaryti savo „amfiteatro“ erdvę, kur vasaros metu galės būti vykdoma kultūrinė ir teatralinė veikla. Tęsiant gerbūvio tvarkymo darbus – kalno apačioje buvo gilinamas ir formuojamas senas užpelkėjęs vandens telkinys, kuris tik dar labiau pagyvina aplinką ir praturtina ežero panoramą.

IMG_0325

Pabaigai – lyrinis nukrypimas – atstatomo pagalbinio pastato mansardinio aukšto karkasinių sienų kompozicija.

IMG_0389