11-Mano-EKO-namai-III-vietos laimetoja-paskelbe-komisijos-nare-Vaiva-Deveikiene

Laimėta III vieta konkurse „Mano EKOnamai’12“

2012 metais EKOcentro surengtame  konkurse „Mano EKOnamai“ sumąsčiau dalyvauti ir aš! Lankiau konkurso organizatorių rengiamus seminarus apie energetiškai taupių ir pasyvių namų projektavimą, domėjausi tokių namų statybos tendencijomis ir realizacijomis margame pasaulyje.
Kadangi kasdieniniai darbe – ne vilkas – į mišką nepabėgo, laiko trūko konkurso projektui, teko kviesti pagalbos ranką. Taip, likus savaitei iki konkurso pabaigos, mano komandoje atsirado kolegė Jolita Andrijevskytė bei architektas Linas Simanaitis.
Susirinkus į konkurso rezultatų paskelbimo vakarą mūsų komanda buvo maloniai pradžiuginta naujiena, jog laimėjome III vietą konkurse!

Trumpai apie pasyvaus namo projektą:

Pastatą sudaro du susikertantys tūriai. Erdvinė struktūra atsispindi ir plane – atskiruose tūriuose dėstomos dvi pagrindinės zonos – gyvenamoji ir miego zona.  Jas jungia holas per pietinį išėjimą susisiekiantis su terasa. Pateiktoje schemoje pagrindinius ryšius žymi rodyklės.
Namo plano dalinimas į dvi zonas leidžia lengviau reguliuoti skirtingą temperatūrinį ręžimą. Miegamuosiuose aktuali žemesnė temperatūra nei gyvenamoje zonoje. Vertinant  ilgalaikes perspektyvas sukuriama galimybė tuo metu negyvenamus miegamuosius kambarius šildyti minimaliai.
Vienaaukščiame name projektuojama bendra gyvenamoji  erdvė su virtuvės, valgomojo ir svetainės zonomis, tėvų miegamasis su drabužine ir san. mazgu bei du vaikų miegamieji, san. mazgas,  katilinės – skalbyklos patalpa ir holas. Palei bendrą erdvę suprojektuota dengta terasa.
Namo planas lengvai transformuojamas.
Visais atvejais didžiausias procentas stiklintų paviršių dėstomi pietinėje pusėje. Šiaurinis namo fasadas turi tik vieną katilinės langą. O bendrajame kambaryje palei šiaurinę sieną projektuojama buferinė zona – sieninių spintų eilė.

Sklype namas orientuojamas gyvenamas ir miegamas zonas dėstant rytų, pietų, vakarų pusėse. Šiauriniame fasade projektuojamas tik katilinės langas ir pagrindinio įėjimo durys.  Namo vieta numatoma arčiau šiaurinės sklypo ribos, taip paliekant kuo daugiau erdvės geriau apšviestam kiemui.  Pietinėje pusėje projektuojami keli lapuočiai medžiai, vasarą duodantys šešėlį kambariams, o žiemą praleidžiantys taip reikalingus saulės spindulius.
Sklype taip pat numatoma vieta pirties pastatui ir ekobaseinui.
Numatyta aptverti sklypą prie įvažiavimo vartų komponuojant dengtą vietą atliekų konteineriams.