Dvibučio namo projektas Bajoruose

Vandenio g., Bajorai, Vilnius

Dvibučio namo projektas

Miestą pamėgusiems gyventojams vis aktualesni projektai, labiau primenantys kotedžus nei nuosavus individualius namus. Todėl architektai kasdien išbando save, kurdami šiuolaikinius, funkcionalius ir miesto gyventojui pritaikytus namus. Šis dvibučio namo projektas tapo puikiu pavyzdžiu, kaip iš pirmo žvilgsnio paprastas projektas išpildo gyventojų lūkesčius ir prisideda prie patogesnės kasdienybės. Mūsų sukurtas projektas – tai vadinamasis „aukso viduriukas“ tarp noro mėgautis gamta bei privatumu ir troškimo nuolat suktis miesto ritmu ir nepraleisti svarbiausių įvykių.

Dviejų butų pastato projektavime didžiausias iššūkis tampa atskirų erdvių kūrimas ir tuo pačiu bendro interjero išlaikymas. Tam buvo pasitelktas vienodas butų išplanavimas ir nuspręsta pritaikyti asimetrišką išorės apdailą. Moderniai suprojektuoti blokuoti gyvenamieji namai yra lakoniški, griežtos formos ir konceptualaus spalvinio sprendimo – balti namų tūriai su pilka ir medžio oranžine spalva skaidyti fasadai. Žemiškos spalvos derinamos su kiek šaltesniais atspalviais ir taip sukuriamas kontrastas, išraiškingas griežtomis linijomis apibendrinamas stilius. Medinių dailylenčių ryški oranžinė spalva lakoniškiems tūriams suteikia gyvumo.

Šis modernus dvibučio namo projektas buvo taikytas prie šiuolaikinio žmogaus poreikių, kuriam svarbu po dienos darbų atitrūkti nuo miesto šurmulio ir mėgautis ramybe bei komfortu. Architektai skyrė itin daug dėmesio gyventojų privatumui ir patogumams išpildyti. Taip buvo priimtas sprendimas iš šiaurės pusės įrengti privažiavimą prie sklypo. Namai buvo orientuojami kuo šiauresnėje sklypo dalyje, kad gyventojai galėtų džiaugtis pietine sklypo dalimi ir turiningai leisti savo laisvalaikį.

Abu projekte įrengti erdvūs butai yra ne šiaip sau panašūs, viduje jų išplanavimas yra identiškas. Todėl šis dvibučio namo projektas atlieka daugiau kotedžo, nei privataus gyvenamojo namo funkciją. Kiekviename bute visos erdvės įrengtos analogiškai:

  • Tambūras, katilinė, holas, gyvenamoji zona ir tualetas pirmajame aukšte.
  • Trys panašaus ploto kambariai ir vonia antrajame aukšte.
  • Kiekvienam butui skirta po dvi automobilio laikymo vietas.

Siekiant sukurti jaukesnę aplinką ir draugišką gyvenamąją erdvę, iš viso mažame rajone suprojektuoti keturi tokio tipo dvibučiai namai vienoje linijoje. Toks sprendimas tampa savotišku atsiribojimu nuo miesto šurmulio, tačiau leidžia neatitrūkti nuo bendruomeniškumo ar šeštadieninės viešnagės pas kaimynus.