Gyvenamasis namas Kaune

Vaškų g., Kaunas

Vienbučio namo projektas

Pagal detalų planą naujai sukurtame gyvenamųjų namų kvartale Kauno mieste suprojektuotas individualus gyvenamasis namas griežtos formos tūrio ir modernios architektūrinės išraiškos, atitinkantis šiandienio dirbančio žmogaus poreikius. Masyvus dviejų aukštų namas dekoruotas klinkerio plytelėmis bei raminančios pilkos ir aktyvios baltos spalvų dekoratyviniu tinku. Plėtojamas puikus naujas kvartalas su miesto  inžinerinėmis komunikacijomis, užtikrins sklype įsikūrusiems gyventojams privatumą, miesto patogumus ir susisiekimą su centrine miesto dalimi.

Bendras sklypo plotas vos 817 m², todėl sklypo planavimas privalėjo būti racionalus nuo darbų pradžios, kad vietos užtektų ir automobilių parkavimui, ir patogiam gyvenimui name, ir turiningam laisvalaikiui keime. Sklypo plotis išnaudotas maksimaliai – pagal galimybes namas suprojektuotas iki užstatymo ribų. Vidinė kiemo dalis yra vakarinėje sklypo dalyje, ji yra pilnai atkirsta nuo gatvės suprojektuotu dviejų aukštų namu, tad gyventojams bus malonu leisti laiką privačioje poilsio zonoje.

Šis namo projektas skirtas keturių asmenų šeimai. Projektuojant namą, pagrindiniai užsakovų reikalavimai buvo, kad svetainės erdvė ir vitrinos būtų per du aukštus, visas gyvenamojo kambario vaizdas orientuotas į vidinį kiemą, gyvenamieji kambariai taip pat būtų orientuoti į kiemą, dėl šeimininkų privatumo – į gatvės pusę orientuoti tik pagalbinių patalpų langai. Iš svetainės ir darbo kambario patenkama į didelę terasą, kuri yra atribota nuo kaimynų mūrine sienute ir dengta aukščiau esančiu vaiko kambariu bei balkonu. Valgomajame ir gyvenamojoje erdvėje suprojektuoti vitrininiai langai, kurie užtikrina nuolatinį dienos šviesos šaltinį. Visos namo gyvenamosios patalpos ir miegamieji kambariai orientuotos į pietų ir vakarų puses, tuo tarpu pagalbinės patalpos – orientuotos į šiaurinę ir rytinę puses.

Užsakovų pageidavimas buvo modernios architektūros vieno tūrio, skaidyto balkonų ir dekoro elementais, dviejų aukštų namas. Siekiant užtikrinti  kokybišką architektūrinę išraišką, naudojamos aukščiausios klasės apdailinės fasadinės medžiagos. Namo konstrukcija – mūro sienos ir gežbetoninės perdangos.

Suprojektuotas pastatas yra dviejų aukštų namas. Šis namo projektas jungia prabangius sprendinius ir racionalų išplanavimą:

  • Prieškambaris
  • Drabužinė
  • Dviejų vietų garažas
  • Techninė patalpa
  • Darbo kambarys
  • Erdvus per du aukštus gyvenamasis kambarys
  • Tualetas
  • Du vaikų kambariai ir vaikų vonia
  • Tėvų miegamasis su drabužine bei vonia

Pagrindiniai pastato rodikliai:
Bendras plotas – 233 m²
Naudingas plotas – 233 m²