Gyvenamojo namo projektas Netimero g.

Vilniaus m. sav., Netimero g.

Vienbučio namo projektas

Naujai suformuotame gyvenamųjų namų kvartale suprojektuotas individualus gyvenamasis namas prabangios architektūrinės išraiškos, skaidytų tūrių, atitinkantis aukštus reikalavimus turinčio žmogaus poreikius. Siekiant užtikrinti  kokybišką architektūrinę išraišką, naudojamos aukščiausios klasės apdailinės fasadinės medžiagos – gyvenamasis namas dekoruotas klinkerio plytelėmis bei medinėmis dailylentėmis. Bendras namo tūris pabrėžtinai suskaidytas į du atskirus tūrius.

Bendras sklypo plotas siekia 1008 m², todėl sklypo planavimas turėjo būti racionalus nuo darbų pradžios, kad vietos užtektų ir automobilių parkavimui, ir patogiam gyvenimui name, ir turiningam laisvalaikiui kieme. Sklypo plotas išnaudotas maksimaliai – pagal galimybes namas suprojektuotas iki kaimyninių sklypų užstatymo ribų. Vidinė kiemo dalis yra pietinėje ir vakarinėje sklypo dalyje, įvažiavimas į sklypą ir parkavimas taip pat pietinėje sklypo dalyje.

Racionalaus išplanavimo, patogus gyventi ir erdvus 213 m² gyvenamasis namas. Šiam namui žavesio ir subtilumo suteikia pabrėžiamos horizontalios linijos ir kokybiškų medžiagų derinys. Savo ekspresyvia architektūra namas išsiskiria esamoje urbanistinėje aplinkoje ir traukia smalsesnių akių žvilgsnį. Pasiektu rezultatu džiaugiasi ne tik užsakovai, bet ir architektai Vilniuje.

Rengiant šio namo eskizus, buvo stengiamasi išpildyti užsakovų svajonių namo viziją. Racionaliai suprojektuotas ir erdvus vienbučio namo projektas išpildo visus žmogiškuosius poreikius ir lūkesčius. Name suprojektuotas holas, jungiantis namo įėjimą ir garažą su gyvenamąja erdve, darbo ir vaikų kambarius, bei pagalbines patalpas (sandėliuką, skalbyklę). Pagalbinės patalpos suprojektuotos namo viduje, o visi kambariai visu namo perimetru. Projektuojant namą buvo labai svarbu suprojektuoti erdvias dengtas terasas, kad stogeliai dengtų vitrinas ir apsaugotų nuo saulės perkaitinimo šiltuoju metų sezonu. Terasos išdėstytos pagal funkcines zonas – pietų stalui ir laisvalaikio poilsiui su jacuzzi.

Individualus gyvenamasis namas suprojektuotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų užsakovų lūkesčius.

  • Erdvus holas – reprezentatyvi erdvė, kurioje išnyksta riba tambūro, garažo ir svetainės.
  • Gyvenamoji erdvė – svetainė, virtuvė ir valgomasis suprojektuoti vienoje erdvėje.
  • Vonios kambarys.
  • Du miegamieji kambariai vaikams.
  • Darbo kambarys
  • Miegamasis kambarys tėvams su drabužine ir vonios kambariu
  • Erdvi pagalbinė patalpa – skalbykla.
  • Drabužinė prie įėjimo
  • Garažas su katilinės patalpa

Vizualizacijos – Lukas Kerušauskas