Namo projektas Antavilių g.

Antavilių g., Vilnius

Vienbučio namo projektas

Naujai sukurtame gyvenamųjų namų kvartale suprojektuotas dviejų aukštų individualus gyvenamasis namas išsiskiriantis griežtomis linijomis, kompoziciškai suvaldytais namo tūriais ir darnia aplinka. Masyvus dviejų aukštų namas dekoruotas klinkerio plytelėmis, kurios fasade klijuojamos skirtingu raštu – aukštus skiria vertikalus raštas, o tarp langų – horizontalus.

Bendras sklypo plotas vos 817 m², todėl sklypo planavimas privalėjo būti racionalus nuo darbų pradžios, kad vietos užtektų ir automobilių parkavimui, ir patogiam gyvenimui name, ir turiningam laisvalaikiui keime. Sklypo plotis išnaudotas maksimaliai – pagal galimybes namas suprojektuotas iki užstatymo ribų. Vidinė kiemo dalis yra vakarinėje sklypo dalyje, ji yra pilnai atkirsta nuo gatvės suprojektuotu dviejų aukštų namu, tad gyventojams bus malonu leisti laiką privačioje poilsio zonoje.

Šis dviejų aukštų namas skirtas keturių asmenų šeimai. Projektuojant namą, pagrindiniai užsakovų reikalavimai buvo, kad virtuvės ir gyvenamojo kambario vitrinos bei antro aukšto miegamųjų kambarių langai būtų orientuoti į mišką esantį kiemo vakarinėje pusėje. Iš svetainės ir virtuvės patenkama į didelę terasą, kuri yra atribota nuo kaimynų mūrinėmis kolonomis bei dengta stogu. Pagalbinės patalpos – orientuotos į šiaurinę ir rytinę puses.

 Vienbučio namo projektas suprojektuotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų užsakovų lūkesčius, patalpų funkcinis sprendimas pritaikytas gyventojų poreikiams. Funkciškai namo zonų skaidymas „tipinis“ – pirmame namo aukšte svetainė su planiniu sprendimu atskirta virtuve, darbo kambariu, san. mazgu bei nedidele šeimos pirtimi, pagalbine patalpa ir erdviu garažu; antrame aukšte yra kambarius apjungiantis holas, pagrindinis miegamasis su vonia bei drabužine, du kambariai vaikams ir vaikų vonia.

Šis projektas – puikus gyvenamosios architektūros ir gamtininės miško aplinkos dermės pavyzdys. Didelis dėmesys skirtas ne tik racionaliam planiniam sprendimui ir patogaus gyvenimo namo viduje organizavimui, tačiau ir namo fasadų bei mažosios architektūros sprendimų įsiliejimui prie gamtos. Projektuojant šį namą buvo nuosekliai dirbama ir bendraujama su klientais, kol buvo atrasti sprendimai, pateisinantys klientų lūkesčius.

  • Prieškambaris
  • Dviejų vietų garažas
  • Techninė patalpa
  • Darbo kambarys
  • San. mazgas su nedidele pirtimi
  • Erdvus gyvenamasis kambarys su virtuve ir valgomuoju
  • Antrame aukšte du vaikų kambariai ir vaikų vonia
  • Antrame aukšte tėvų miegamasis su drabužine bei vonia