Namo projektas Baltiešos g.

Baltiešos g., Vilniaus r. sav.

Vienbučio namo projektas

Naujai suformuotame gyvenamųjų namų kvartale suprojektuotas individualus gyvenamasis namas lakoniškos architektūros ir griežtos formos, atitinkantis šiandienio dirbančio žmogaus poreikius. Siekiant užtikrinti  kokybišką architektūrinę išraišką, naudojamos aukščiausios klasės apdailinės fasadinės medžiagos – gyvenamasis namas dekoruotas klinkerio plytelėmis bei medinėmis dailylentėmis. Bendras namo tūris pabrėžtinai suskaidytas į du atskirus tūrius.

Bendras sklypo plotas 1500 m², todėl sklypo planavimas buvo sklandus nuo darbų pradžios, vietos užtenka ir automobilių parkavimui, ir patogiam gyvenimui name, ir turiningam laisvalaikiui kieme. Sklypo plotis išnaudotas maksimaliai – pagal galimybes namas suprojektuotas iki kaimyninių sklypų užstatymo ribų. Vidinė kiemo dalis yra pietvakarinėje sklypo dalyje, ji yra pilnai atkirsta nuo gatvės, tad gyventojams bus malonu leisti laiką privačioje poilsio zonoje.

Šalia namo suprojektuota dviejų vietų automobilių stoginė ir greta jos – dvi pagalbinės lauko sandėliukų patalpos. Plėtojamas puikus naujas kvartalas su miesto  inžinerinėmis komunikacijomis, užtikrins sklype įsikūrusiems gyventojams privatumą, miesto patogumus ir susisiekimą su centrine miesto dalimi.

Šis namo projektas skirtas keturių asmenų šeimai. Projektuojant namą, pagrindiniai užsakovų reikalavimai buvo, kad visas gyvenamojo kambario vaizdas orientuotas į vidinį kiemą, vaikų kambariai taip pat būtų orientuoti į kiemą. Iš svetainės patenkama į didelę terasą, kuri yra atskirta nuo kaimynų architektūriniais ir planiniais sprendimais. Valgomajame ir gyvenamojoje erdvėje suprojektuoti vitrininiai langai, kurie užtikrina nuolatinį dienos šviesos šaltinį. Visos namo gyvenamosios patalpos ir miegamieji kambariai orientuotos į pietų ir vakarų puses, tuo tarpu pagalbinės patalpos – orientuotos į šiaurinę pusę.

Suprojektuotas vieno aukšto individualus gyvenamasis namas pateisina užsakovų lūkesčius ir turi visus patogaus gyventi ir racionaliai suplanuoto namo privalumus:

  • Didelis prieškabaris
  • Erdvus gyvenamasis kambarys su virtuve ir valgomuoju
  • Tėvų miegamasis su drabužine ir vonia, du kambariai bei darbo kambarys
  • Pagalbinės patalpos – techninė patalpa su skalbykla, vonia
  • Pagalbinės lauko patalpos – sporto kambarys bei kiemo inventoriaus pagalbinė patalpa