Namo projektas Gumbinės g.

Gumbinės g., Vilnius

Modernus namo projektas

Vilniaus mieste siaurame ir ilgame sklype parengtas modernus namo projektas išsiskiria moderniais sprendimais: griežtomis linijomis, dideliomis vitrinomis, ir kontrastingomis fasado apdailos medžiagomis. Architektės sukurtas projektas buvo derinamas su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys planiniai ir tūriniai sprendimai.

Šis modernus namo projektas – stilingas ir erdvus dviejų aukštų namas skirtas keturių asmenų šeimai.

Bendras sklypo plotas vos 662 m², tačiau tai ne kliūtis meistriškai įkomponuoti dviejų aukštų namą  nestandartiniame sklype, turėti patogią vietą gyvenimui ir kiemo erdvę turiningam laisvalaikiui. Sklypas – stačiakampio formos, reljefas lygus, nesunkiai praturtinamas kuriant želdinius, aplinkos puošybą. Vidinis kiemas yra šiaurinėje sklypo dalyje, gyvenamojo namo terasa orientuota vakarų ir šiaurės kryptimis.

Šis dviejų aukštų namas suprojektuotas keturių asmenų šeimai. Moderni namo architektūra, lakoniškos išraiškos – taip galima apibūdinti namą, sukurtą nedideliame sklypų masyve, kur užstatymo tankumas bus didelis ir kaimynų namai greta. Gyvenamojo kambario erdvė suprojektuota į vidinę namo kiemo pusę šiaurės kryptimi. Pirmame aukšte yra prieškambaris, svetainė su virtuve, san. mazgas bei techninė patalpa. Antrame namo aukšte suprojektuoti trys vaikų kambariai, erdvi vonia bei tėvų miegamasis su drabužine.

Pagrindinė projekto idėja – modernios architektūros namas su konsoline antro aukšto namo dalimi ir karnizais. Namo tūris buvo vizualiai suskaidytas skirtingu medžiagiškumu. Siekiant sukurti kokybišką projektą, naudojamos aukščiausios klasės statybinės medžiagos – dekoratyvinio tinko ir klinkerio mūro apdaila. Valgomajame ir gyvenamojoje erdvėje suprojektuoti vitrininiai langai, kurie užtikrina nuolatinį dienos šviesos šaltinį, o esant šiltesniam orui malonu išeiti į erdvę medinę terasą. Visos namo gyvenamosios patalpos ir miegamieji kambariai orientuotos į rytų, pietų ir vakarų puses, pagalbinės patalpos ir garažas – namo centrinėje dalyje ir pietų pusėje.

Modernus namo projektas sukurtas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną erdvę, kurioje vyrauja minimalistinis stilius, natūralumas ir šviesa.
  • Pagalbinės patalpos – techninė patalpa, tualetas, lauko sandėliukas.
  • Antrame aukšte trys kambariai vaikams.
  • Tėvų miegamasis ir erdvi įeinama drabužinė nuo vaikų zonos atskirta erdviu vonios kambariu.