Namo projektas prie Elektrėnų marių

Elektrėnų sav., Peliūnų kaimas

Sunku net aprašyti jausmą apie tai, kaip beprotiškai džiaugiesi savo kūriniu ir gautu rezultatu. Sukurti gražų namą nuostabioje gamtinėje aplinkoje idealiomis sąlygomis. Arba gauti švarų popieriaus lapą ir laisvas rankas – tai retai pasitaikanti proga net patiems geriausiems architektams.

Žinoma, ta neribota laisvė kūrybos procesą dalinai apsunkina – per beveik du metus kūrybos ir ieškojimų buvo sukurta ne vienas namo variantas, gal net ir visi septyni. „Galutinių“ projekto variantų, skirtų derinimams ir statybos leidimo gavimui – kokie du. Tačiau nepaisant užtrukusių kūrybinių paieškų ir nevisai palankių užstatymo reguliavimų – rezultatas džiugina.

Namo architektūra lakoniška ir griežta, tačiau labai aiškiai funkciškai zonuojama. Lengvai suvokiama, kuris fasadas orientuotas į ežero (Elektrėnų marių) pusę, kuris į atvažiavimo, o kuris – į šiaurinę pusę. Stengtasi pasirinkti kuo mažiau skirtingų fasado apdailos medžiagų, pasirenkant vieną akcentą – baltą liniją. Iš atvažiavimo pusės vieno aukšto namas puikiai įsilieja į jį supančią gamtinę panoramą, už namo – ežero fonas. Bet iš ežero pusės, ribojamas šlaitų, slepiasi dar vienas – cokolinis aukštas.

Namo vidus funkciškai yra padalintas į du aukštus – pirmasis, skirtas gyvenamajai funkcijai, o cokolinis – poilsiui, sportui ir pirčių malonumams. Pirmame aukšte yra erdvus tambūras bei drabužinė, didelė svetainės, valgomojo ir virtuvės erdvė, pagrindinis miegamasis su drabužine ir vonia prie jo, bei dar vienas kambarys. Cokoliniame aukšte yra erdvi poilsio zona, jungianti virtuvėlę, pirtį, svečių kambarį bei pagalbines patalpas.

Vizualizacijos – www.visualization.lt