Namo projektas Vilniuje, Kolektyvo g.

Kolektyvo g. 80, Vilnius

Vienbučio namo projektas

Vilniaus mieste nedideliame sklype projektuojamas vienbučio namo projektas išsiskiria moderniais sprendimais: griežtomis linijomis, dideliomis langų vitrinomis, ir sklypo formos bei namo tūrio derme. Architektų sukurtas projektas buvo derinamas su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys sprendimai.

Sklypo plotas vos 662 m², tačiau tai ne kliūtis meistriškai įkomponuoti dviejų aukštų namą  nestandartiniame siaurame sklype, turėti patogią vietą gyvenimui ir kiemo erdvę turiningam laisvalaikiui. Sklypas – stačiakampio formos, reljefas lygus, nesunkiai praturtinamas kuriant želdinius, aplinkos puošybą. Vidinis kiemas yra šiaurinėje sklypo dalyje, gyvenamojo namo terasa orientuota vakarų ir šiaurės kryptimis.

Šis dviejų aukštų namas suprojektuotas keturių asmenų šeimai. Moderni namo architektūra, lakoniškos išraiškos – taip galima apibūdinti namą, sukurtą nedideliame sklypų masyve, kur užstatymo tankumas bus didelis ir kaimynų namai greta. Gyvenamojo kambario erdvė suprojektuota į vidinę namo kiemo pusę šiaurės kryptimi. Pirmame aukšte yra prieškambaris, svetainė su virtuve, san. mazgas bei techninė patalpa. Antrame namo aukšte suprojektuoti trys vaikų kambariai, erdvi vonia bei tėvų miegamasis su drabužine.

Vienbučio namo projektas apgalvotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną erdvę, kurioje vyrauja minimalistinis stilius, natūralumas ir šviesa. Virtuvėje išdėstymas suprojektuotas taip, kad maisto ruošimas neatskirtų šeimininkės nuo gyvenamosios erdvės.
  • Suprojektuotas erdvus darbo kambarys.
  • Garažas automobiliui ir pagalbinė patalpa-katilinė – pasiekiama per tambūrą.
  • Antrame aukšte du kambariai vaikams pritaikyti prie jaunimo poreikių ir suprojektuoti į pietryčių pusę.
  • Tėvų miegamasis – privati erdvė, kurioje kartu įrengta erdvi sieninė drabužinė.
  • Vaikų ir tėvų miegamųjų kambarių zonas skiria erdvus vonios kambarys