Namo projektas Žemuogių g.

Žemuogių g., Vilniaus r. sav.

Vienbučio namo projektas

Racionalaus išplanavimo, patogus ir talpus 144 m² gyvenamasis namas. Šiam namui žavesio suteikia lakoniška architektūra ir kokybiškų medžiagų derinys. Šis namas savo išvaizda harmoningai įsilieja esamoje gamtinėje aplinkoje ir puikiai dera urbanistiniame kontekste.

Vilniaus rajone parengtas namo projektas su visomis gyvenamosiomis ir miegamosiomis patalpomis orientuotas į vakarų pusėje esantį mišką, tuo tarpu visos pagalbinės ir techninės patalpos – san.mazgai ir vonios, drabužinės, techninė patalpa orientuotos į rytinėje pusėje esančią gatvę.

Rengiant šio namo eskizus, norėjosi išsaugoti pačią gražiausią pušelę sklype, kad namo gyventojams ji būtų tarsi kasdienis gyvas paveikslas pro langus. Pušelė tarsi jungia koridorių su gamta ir virtuvę su už tvoros ir kiemo esančiu pasauliu. Tuo tarpu vidiniame namo kieme taip pat išsaugotos augančios pušelės ir beržai, bei pro svetainės vitrinas ir miegamųjų langus atsiveria vaizdas į greta esantį mišką. Racionaliai suprojektuotas ir kompaktiškas užsakovų namas, ir svarbiausia – atitinkantis visus užsakovų lūkesčius. Name suprojektuotas holas, jungiantis gyvenamą erdvę ir tris miegamuosius kambarius, bei pagalbines patalpas (sandėliuką, WC ir tėvų miegamojo vonią bei drabužinę). Pagalbinės patalpos orientuotos į gatvę, kaip buferinė zona nuo aplinkinio triukšmo. Projektuojant namą buvo išsikeltas esminis tikslas išsaugoti kuo daugiau sklype augančių medžių ir juos matyti iš namo erdvių.

Vienbučio namo projektas suprojektuotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų užsakovų lūkesčius.

  • Erdvus holas – reprezentatyvi erdvė, kurioje išnyksta riba tarp gamtos ir interjero.
  • Gyvenamoji erdvė – svetainė, virtuvė ir valgomasis suprojektuoti vienoje erdvėje.
  • Svečių/vaikų WC su dušu.
  • Du miegamieji kambariai vaikams.
  • Miegamasis kambarys tėvams su drabužine ir vonios kambariu
  • Erdvi pagalbinė patalpa – katilinė su skalbykla.