Sodybos rekonstrukcija Čiukiškių kaime

Čiukiškių kaimas, Trakų raj.

Kaimo turizmo sodyba

Iš senos savininkų sodybos rekonstruota ir dabar poilsiui skirta sodyba yra Trakų rajone, Čiukiškių kaime. Nors sodyba atrodo naujai, tačiau namų jaukumo ir senelės kaimo įspūdį suteikia senas obelų sodas, esantis priešais gyvenamąjį namą. Visai greta rekonstruotos sodybos yra Čiukiškių ežeras su sutvarkyta krantine maudynėms, įrengta tinklinio aikštele. Poilsinė kaimo turizmo sodyba buvo pavadinta „Saulėtas Bebras“. Kodėl bebras? Nes Čiukiškių ežere gyvena nemažai bebrų, ir juos išvysti yra visai nesunku!

Sodybą supa unikalus gamtovaizdis – ežeras, didelė natūraliai susiformavusi pelkė, miškai ir įspūdingas reljefas su žaismingomis kalvomis. Akių ir sielos palaimai, peizažas matomas iš visų sodyboje esančių pastatų – rekonstruoto gyvenamojo namo, atstatyto kluono ir naujai suprojektuoto žirgyno pastato. Žaliuojančiuose kalvose besiganantys žirgai, gamtos ritmas čia pat, vos pravėrus langą. Tai vieta, kurioje ne tik pailsėsite, bet ir puikiai praleisite laiką jodinėdami žirgais, arba besiirstydami valtimis ežere arba maudynėmis pirtyje bei ežere. Tai natūralus gamtos grožis, atvertas kiekvienam svečiui.

Sodybą sudaro pastatų kompleksas, suformuodamas vidinį kiemą, bei sodybos namo priešaky palikdamas didžiulį senų obelų sodą. Rekonstruoto gyvenamojo namo pirmas aukštas skirtas sodybos šeimininkų gyvenimui, o mansardiniame aukšte esantys dveji apartamentai – pritaikyti kaimo turizmo veiklai, bei nuomai. Vadinamame kluone – poilsio pastate – pirmame aukšte yra erdvi ištaiginga salė su dideliu kokliniu židiniu sodybos svečių poilsiui arba lengvai pritaikoma įvairioms šventėms. Greta yra didelė virtuvė su tikra krosnimi picų arba kibinų kepimui. Pirmame aukšte taip pat yra vienas apartamento kambarys, pritaikytas žmonėms su negalia ir turintis tiesioginį išėjimą į lauko terasą. Mansardiniame aukšte yra šeši jaukūs dviviečiai bei keturviečiai apartamentai, juos jungiantis koridorius bei vonios kambariai. Sodybos vidinio kiemo erdvę uždaro žirgyno pastatas, kuriame yra gardai šešiems žirgams, pagalbinės patalpos, ir persirengimo bei dušo patalpos.

Sodybos rekonstrukcijos projektas buvo rengiamas atsižvelgiant ir išlaikant autentišką tam regionui būdingą kaimo architektūrą, kadangi visai netoli, už poros kilometrų atstumo, yra Trakų nacionalinis parkas. Taigi dėl to, naudojant architektūrines išraiškos priemones, norėjosi išlaikyti kaimo autentiškumą.

Fotografijų autorius: Inga Martinonytė ir Oro grupė