Vienbučio namo projektas Antežeriuose

Vilniaus r. sav., Zujūnų sen. Antežerių k., Pasakų g. 1

Vienbučio namo projektas

Visiškai šalia Vilniaus (iki centro vos 10 km.) sukurtas namo projektas tapo moderniu architektūriniu sprendimu, derančiu prie šiuolaikinio žmogaus poreikių. Puikus susisiekimas su miestu užtikrina, jog nuošaliame sklype įsikūrę gyventojai galės džiaugtis tiek privatumu, tiek puikia infrastruktūra. NT specialistai prasitaria, jog tokio tipo gyvenamieji projektai didžiuosiuose miestuose jau įsitvirtinę populiarumo viršūnėse.

Bendras sklypo plotas siekia 1184 m², tad tai ne tik vieta gyvenimui, bet ir turiningam laisvalaikiui, daržininkystei, kitiems pomėgiams. Nestandartinių formų sklype lengva įgyvendinti modernias idėjas ir pritaikyti šiuolaikinius sprendimus apželdinimui. Lygus ir tvarkingas sklypo reljefas pagelbės kuriant želdinius, aplinkos puošybą. Visa ši pusė yra pietinėje sklypo dalyje, tad augmenija čia vešės, o gyventojams bus malonu leisti laiką poilsio zonoje. Čia taip pat patogu įrengti vaikų žaidimo aikšteles ar pastatyti erdvę pavėsinę.

Šis modernus mūsų architektų darbas – namo projektas keturių asmenų šeimai. Išbandymu tapęs darbas nustebino tuo, kad atrodytų daugiau praktiškumo nei kūrybos reikalaujančiame projektavime buvo atrasti netradiciniai sprendimai, galintys paįvairinti šeimų gyvenimą ir padedantys išlaikyti pastato funkcionalumą bei ilgaamžiškumą.

Pagrindinė projekto idėja – modernios architektūros, gyvenamosios paskirties pastatas. Tam pasiekti namo tūris buvo vizualiai suskaidytas į dviejų susikirtusių formų – stačiakampio ir „tradicinio namo” derinį. Siekiant sukurti šiltą ir jaukų projektą, naudojamos aukščiausios klasės statybinės medžiagos, namo sienoms buvo naudojamos mūrinės konstrukcijos, dekoratyvinio tinklo ir klinkerio mūro apdaila.

Suprojektuotas pastatas yra dviejų aukštų vieno buto namas. Tai namo projektas, apjungiantis gyvenamosios erdvės, funkcionalių zonų bei vietų pramogoms patalpas:

  • Drabužinė.
  • Pirties zona.
  • Svečių apartamentai.
  • Erdvus garažas prie namo.
  • Tualetas, vonia ir katilinė.
  • Gyvenamoji erdvė ir holas.
  • Du vaikų kambariai ir vienas tėvų miegamasis su drabužine

Valgomajame ir gyvenamojoje erdvėje įrengti vitrininiai langai, kurie užtikrina nuolatinį dienos šviesos šaltinį, o esant šiltesniam orui malonu išeiti į erdvę medinę terasą. Visos namo gyvenamosios patalpos ir miegamieji kambariai orientuotos į rytų, pietų ir vakarų puses, o tuo tarpu pagalbinės patalpos ir garažas – orientuoti į šiaurinę pusę.

Pagrindiniai pastato rodikliai:
Statinio užstatymo plotas – 223 m²
Bendras plotas – 211.63 m²
Gyvenamas plotas – 138.77 m²
Naudingas plotas – 189.13 m²