Vienbučio namo projektas, Neries Terasų g.

Neries Terasų g., Vilniaus r. sav.

Sklype su išraiškingu reljefu, suprojektuotas vieno aukšto gyvenamasis namas – nedidelis, bet funkcionalus ir stilingas. Namo fasado apdailai panaudotos tradicinės natūralios fasadinės medžiagos – klinkeris ir fasadinės maumedžio dailylentės.

Dažnas nepagalvojame, jog gyvenimo kokybę užtikrina gyvenimas viename grindų lygyje, todėl buvo ieškota planinio namo sprendimo, kad nepaisant didelio reljefo skirtumo, visa gyvanamoji erdvė ir miegamieji kambariai būtų viename namo aukšte.  Sklypo reljefo peraukštėjimas buvo panaudotas automobilio garažui pusrūsio erdvėje, kadangi ir įvažiavimas į sklypą yra iš žemiausios sklypo taško pusės.

Iš gyvenamosios erdvės, kuri sutampa su aukščiausia sklypo vieta, atsiveria panorama į pietų pusėje esančią Nerį ir Neries terasas. Pagrindinis užsakovų pageidavimas buvo turėti miegamąjį kambarį su vitrinomis į Neries pusę. Vaikų kambariai orientuoti į rytų pusę, o kaip dera energiškai efektyviems namams. Siekiant geresnio energinio naudingumo – šiaurinėje pusėje yra buferinei zonai priskiriamos patalpos: WC ir katilinė su skalbykla.

Pirmo aukšto bendras plotas – 123,22 m²
Pusrūsio (garažo) plotas – 33,49 m²

Vizualizacijos – www.visualization.lt