Vienbučio namo projektas Palaimos g.

Palaimos g., Vilniaus r. sav.

Mūsų lygumų krašte rečiau sutinkamas sklypas su išraiškingu reljefu padiktavo idėją namo architektūrinei koncepcijai – horizontali linija ant kalno viršaus. Taip suprojektuotas vieno aukšto gyvenamasis namas šeimos poreikiams. Namo fasado apdailai panaudotos tradicinės natūralios fasadinės medžiagos – baltas tinkas ir medinės dailylentės.

Esu įsitikinusi, jog gyvenimo kokybę užtikrina gyvenimas viename grindų lygyje, todėl iškart ieškotas planinis sprendimas, kad nepaisant didelio reljefo skirtumo, visa gyvanamoji erdvė ir miegamieji kambariai būtų viename namo aukšte.  Sklypo reljefo peraukštėjimas buvo panaudotas automobilio stoginei ir garažui po terasa, o link namo pagrindinio įėjimo veda platūs laiptai.

Iš visų namo kambarių atsiveria panorama į pietų pusėje esantį visus metus žaliuojantį mišką, kaimyninius namus paliekant šlaito apačioje. Pagrindinis užsakovų pageidavimas buvo iš visų kambarių matyti miško panoramą, todėl namo planas pailgas, išdėstant visus kambarius į vieną eilę, šiaurinėje pusėje suprojektuojant buferinei zonai priskiriamas patalpas: WC ir katilinė su skalbykla.

Vizualizacijos – Lukas Kerušauskas