Vienbutis namas Pilaitės Sodų 2-oji g.

Pilaitės Sodų 2-oji g. 12, Vilnius

Vienbučio namo projektas

Vilniuje esančioje Sodų bendrijoje sukurtas namo projektas tapo moderniu architektūriniu sprendimu, derančiu prie šiuolaikinio žmogaus poreikių. Puikus susisiekimas su miestu užtikrina, jog nuošaliame sklype įsikūrę gyventojai galės džiaugtis tiek privatumu, tiek puikia infrastruktūra.

Bendras sklypo plotas vos 668 m², tačiau tai ne kliūtis kokybiškai suprojektuoti ir įkomponuoti dviejų aukštų namą sklype, turėti patogią vietą gyvenimui, bet ir turiningam laisvalaikiui, daržininkystei, kitiems pomėgiams. Sklypas – trapecijos formos. Nestandartinių formų sklype lengva įgyvendinti modernias idėjas ir pritaikyti šiuolaikinius sprendimus apželdinimui. Lygus ir tvarkingas sklypo reljefas pagelbės kuriant želdinius, aplinkos puošybą. Visa ši pusė yra pietinėje sklypo dalyje, tad augmenija čia vešės, o gyventojams bus malonu leisti laiką poilsio zonoje. Čia taip pat patogu įrengti vaikų žaidimo aikšteles ar pastatyti erdvę pavėsinę.

Šis namo projektas skirtas keturių asmenų šeimai. Architipinio namo architektūra, lakoniška ir santūri – taip galima apibūdinti namą, suprojektuotą sodų bendrijoje, kur užstatymo tankumas yra didelis ir kaimynų namai greta. Gyvenamojo kambario / svetainės erdvė suprojektuota į vidinį kiemą ir terasos vidiniame kampe pusę. Pirmame aukšte yra svetainė su virtuve, san. mazgas su pirtimi, svečių kambarys bei pagalbinės patalpos (drabužinė, katilinė, garažas). Antrame namo aukšte suprojektuoti trys miegamieji kambariai ir du vonios kambariai

Pagrindinė projekto idėja – modernios architektūros namas. Tam pasiekti namo tūris buvo vizualiai suskaidytas į dviejų susikirtusių formų – stačiakampio ir „tradicinio namo” derinį. Siekiant sukurti šiltą ir jaukų projektą, naudojamos aukščiausios klasės statybinės medžiagos, degintos medienos dailylenčių ir klinkerio mūro apdaila. Valgomajame ir gyvenamojoje erdvėje suprojektuoti vitrininiai langai, kurie užtikrina nuolatinį dienos šviesos šaltinį, o esant šiltesniam orui malonu išeiti į erdvę medinę terasą. Visos namo gyvenamosios patalpos ir miegamieji kambariai orientuotos į rytų, pietų ir vakarų puses, o tuo tarpu pagalbinės patalpos ir garažas – orientuoti į šiaurinę pusę.

Suprojektuotas pastatas yra dviejų aukštų vieno buto namas. Tai namo projektas, apjungiantis gyvenamąją, darbo ir poisio erdves:

  • Drabužinė.
  • Pirties zona.
  • Darbo kambarys.
  • Erdvus garažas.
  • Tualetas, vonia ir katilinė.
  • Gyvenamoji erdvė ir holas.
  • Du vaikų kambariai ir vienas tėvų miegamasis su drabužine

Pagrindiniai pastato rodikliai:
Bendras plotas – 200.00 m²
Naudingas plotas – 177.90 m²