Vienbučio namo projektas Vilniuje

Germanto g., Vilnius

Vienbučio namo projektas

Pastangos sukurti gerą namo projektą pasiteisina tuomet, kai yra kompoziciškai suderintas pastato tūris ir  išpildyti visi kliento lūkesčiai, projektas įgyvendinamas laikantis aukščiausios kokybės kriterijais, o darbų eigoje ne tik parodoma profesinė branda, bet ir atrandami nauji sprendimai, įgaunama dar daugiau patirties. Vilniaus mieste įgyvendintas vienbučio namo projektas išsiskiria estetiškais sprendimais: griežtomis linijomis, kompoziciškai suvaldytais namo tūriais ir dideliais vitrininiais langais – atitinkamai šviesiomis vidaus erdvėmis. Architektės sukurtas projektas buvo nuosekliai projektuojamas, kuriamos vidinės namo erdvės ir derinamas su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys sprendimai.

Šis projektas – puikus geros architektūros pavyzdys – stilingas ir erdvus gyvenamasis namas skirtas šeimai ir konkrečios šeimos poreikiams. Tai modernus A energinės klasės namas, priklausantis energiškai efektyvių namų kategorijai. Tokio tipo pastatai tai ekologiškumo ir šiltų jaukių namų standartas, derinamas su ekonominiais eksploataciniais rodikliais. O svarbiausia yra tai, jog namo projektas pilnai pateisino užsakovų lūkesčius, malonus kaimynų akiai ir projektu yra patenkinta projekto autorė.

Šis šiuolaikinis vienbučio namo projektas buvo suprojektuotas kaip gyvenamasis šeimos namas. Projektas turėjo atitikti tėvų ir vaikų poreikius, bei patogaus gyvenimo principus, ir tilpti į sąlyginai nedidelį bei turintį išraiškingą reljefą sklypą, – o tai tampa tikru iššūkiu net ir profesionaliems projektuotojams. Pagrindinis reikalavimas ir architektų darbas – sukurti šviesias atviras erdves, susijungusias su jaukia terasos erdve, kad tiktų ekstravertiškiems žmonėms. Gyvenamojoje zonoje sukurtas laisvės pojūtį ir nevaržomą emociją skatinantis šviesumas, iš trijų pusių įrengti langai nuolat užtikrina namuose natūralų apšvietimą.

Vienbučio namo projektas apgalvotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į keturias pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną erdvę. Virtuvėje išdėstymas suprojektuotas taip, kad padėtų laisvai virtuvėje judėti, būtų lengva gaminti maistą ar net eksperimentuoti ne vienai šeimininkei.
  • Tėvų miegamasis – uždara privati erdvė, kurioje kartu įrengta erdvi drabužinė su natūraliu apšvietimu bei jaukus vonios kambarys. Visos trys erdvės apjungtos taip, kad sudarytų vientisus apartamentus, kuriems pritaikyti modernūs sprendimai. Tėvų miegasis turi erdvę vitriną ir tiesioginį išėjimą į terasą – kas leidžia nevaržomai judėti po savo namų vidaus ir kiemo erdves.
  • Du kambariai vaikams, antrame namo aukšte, pritaikyti prie jaunimo poreikių ir pageidavimų, sujungiant kambarių vidaus erdves bendru balkonu-terasa ir atveriant supančią urbanistinę aplinką bei gamtinį karkasą.
  • Didelis garažas ir katilinė – erdvės atskirtos nuo namo vidaus, taigi namus atskyrus nuo techninių patalpų – namuose užtikrinamas didesnis saugumo jausmas.