Blokuoti namai prie Balžio ežero

Meiriškių g. 23, Vilnius

Blokuotų namų projektas

Miestą pamėgusiems gyventojams, tačiau norintiems turėti nuosavą terasą ir žolės plotelį, vis aktualesni projektai labiau primenantys atskirus nuosavus individualius namus, negu eilę sublokuotų kotedžų. Todėl architektams tenka ieškoti architektūrinių sprendimų kuriant šiuolaikinius, funkcionalius ir miesto gyventojui pritaikytus namus. Šis blokuotų namų projektas yra puikus pavyzdys, kaip iš pirmo žvilgsnio paprastas projektas išpildo gyventojų lūkesčius ir prisideda prie patogesnės kasdienybės. Mūsų sukurtas projektas – idealus sprendimas tarp noro mėgautis gamta bei privatumu ir troškimo nuolat suktis miesto ritmu ir nepraleisti svarbiausių įvykių.

Blokuotų namų pastato projektavime didžiausias iššūkis tampa atskirų erdvių kūrimas ir tuo pačiu bendro interjero išlaikymas. Tam buvo pasitelktas vienodas butų išplanavimas ir nuspręsta pritaikyti asimetrišką išorės apdailą. Moderniai suprojektuoti blokuoti gyvenamieji namai yra lakoniški, griežtos formos ir konceptualaus spalvinio sprendimo – pilkšvų medinių dailylenčių namų tūriai ir rūdžių spalvos skardos stogais bei fasado apdaila. Žemiškos spalvos derinamos su kiek šaltesniais atspalviais ir taip sukuriamas kontrastas, išraiškingas griežtomis linijomis apibendrinamas stilius. Medinių dailylenčių pilkšva spalva lakoniškiems tūriams suteikia ramumo.

Blokuotų namų projektas prie Balžio ežero buvo taikytas prie šiuolaikinio žmogaus poreikių, kuriam svarbu po dienos darbų atitrūkti nuo miesto šurmulio ir mėgautis ramybe bei komfortu. Architektai skyrė itin daug dėmesio gyventojų privatumui ir patogumams išpildyti. Projektas išskirtinis tuo, jog žemės sklypas yra apsuptas gamtinio karkaso – aplinkui valstybiniai miškai. Todėl namas suprojektuotas taip, jog sugrįžęs į namus pirmiausiai patektum į vidinį kiemą, iš kurio yra įėjimai į visus namus. Patekus į namo vidų – kiekvieno atskiro namo  kambarių langai žiūri tik į savo sklypą. Į vidinį namo kiemą langai tik iš pagalbinių patalpų.

Nors visi namai išorėje skirtingai skaidytais fasadais, tačiau viduje jų išplanavimas yra beveik identiškas. Todėl šis blokuotų namų projektas atlieka daugiau kotedžo, nei privataus gyvenamojo namo funkciją. Kiekviename bute visos erdvės įrengtos analogiškai:

  • Tambūras, katilinė, holas, gyvenamoji zona ir tualetas pirmajame aukšte.
  • Trys panašaus ploto kambariai ir vonia antrajame aukšte.
  • Kiekvienam butui skirta po dvi automobilio laikymo vietas.

Siekiant sukurti jaukesnę aplinką ir draugišką gyvenamąją erdvę, iš viso sklype suprojektuoti keturi tokio tipo namai. Toks sprendimas tampa savotišku atsiribojimu nuo miesto šurmulio, tačiau leidžia neatitrūkti nuo bendruomeniškumo ar šeštadieninės viešnagės pas kaimynus.