Gyvenamasis namas Vilniuje, Rakonių g.

Rakonių g., Vilnius

Vienbučio namo projektas

„Mažiau yra daugiau“ arba „Paprastume yra viskas“ – taip apibūdinamas Agnės ir Daivaro vieno buto gyvenamasis namas. Lakoniškos architektūros namui žavesio suteikia paprastumas ir natūralių medžiagų derinys. Savo išvaizda šis namas puikiai išsiskiria esamoje urbanistinėje aplinkoje.

Nors namas yra elementaraus stačiakampio plano, ir paprastai kalbant – banaliu vienšlaičiu stogu, tačiau „nuobodumą“ architektūroje panaikina ir suteikia namo išraiškai žaismingumo paprastas architektūrinis žaidimas – „persukti“ stogus į skirtingas puses. Vilniaus mieste suprojektuotas vienbutis namas išsiskiria moderniais sprendimais: griežtomis linijomis, minimaliu fasadinių medžiagų panaudojimu eksterjere, bei didelėmis vitrinomis. Ir nors sklypas nėra didelis, tačiau namas jame puikiai įsikomponuoja, pabrėždamas likusį erdvų kiemą. Namo eskizai architektų buvo derinami su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys sprendimai.

Šis vienbučio namo projektas – puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Stilingas ir kompaktiškas gyvenamasis namas skirtas šeimai. Tai modernus A energinės klasės namas. Tai draugiškas gamtai pastatas, kuris suprojektuotas iš natūralių medžiagų, panaudoti energiją taupantys sprendimai ir namo šildymui naudojami gamtiniai ištekliai.

Pagrindinis klientų pageidavimas buvo sukurti didelę šviesią gyvenamąją erdvę šeimos bendram laisvalaikiu, bei miegamuosius kambarius tėvams ir keturiems vaikams. Gyvenamojoje zonoje sukurta erdvė aukštomis lubomis skatina laisvės pojūtį, o iš pietų ir vakarų pusių įrengti vitrininiai langai užtikrina namuose natūralų apšvietimą.

Vienbučio namo projektas suprojektuotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis sujungti į vieną erdvę aukštomis lubomis, kurioje vyrauja minimalistinis stilius, natūralumas ir šiluma, o aukštos lubos sukuria laisvės pojūtį.
  • Trys kambariai vaikams, atskirti nuo tėvų ir gyvenamosios erdvės, kad vaikai galėtų nevaržydami lieti savo beribę energiją.
  • Tėvų erdvė – nors ir greta gyvenomojo kambario, tačiau uždara privati erdvė, kurioje kartu įrengta erdvi drabužinė su apšvietimu bei jaukus vonios kambarys. Visos trys erdvės apjungtos taip, kad sudarytų vientisus apartamentus.