Gyvenamasis namas Vilniuje, Rakonių g.

Rakonių g., Vilnius

Vienbučio namo projektas

„Mažiau yra daugiau“ arba „Paprastume yra viskas“ – šie posakiai puikiai tinka Agnės ir Daivaro namo projektui. Lakoniškos architektūros namui žavesio suteikia paprastumas ir natūralių medžiagų derinys. Savo išvaizda šis namas puikiai išsiskiria esamoje urbanistinėje aplinkoje.

Vilniaus mieste suprojektuotas vienbutis namas išsiskiria moderniais sprendimais: griežtomis linijomis, dideliais langais ir nors sklypas nėra didelis, tačiau namas jame puikiai įsikomponuoja, pabrėždamas erdvų kiemą. Architektų namo eskizai buvo derinami su klientais, kol buvo atrasti bendri lūkesčius pateisinantys sprendimai.

Šis projektas – puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Stilingas ir kompaktiškas gyvenamasis namas skirtas šeimai. Tai modernus A energinės klasės namas. Tai draugiškas gamtai pastatas, kuris suprojektuotas iš natūralių medžiagų, panaudoti energiją taupantys sprendimai ir namo šildymui naudojami gamtiniai ištekliai.

Pagrindinis reikalavimas buvo sukurti didelią šviesią gyvenamąją erdvę šeimos bendram laisvalaikiu, ir miegamuosius tėvams ir keturiems vaikams. Gyvenamojoje zonoje sukurta erdvė aukštomis lubomis skatina laisvė pojūtį, o iš pietų ir vakarų pusių įrengti vitrininiai langai užtikrina namuose natūralų apšvietimą.

Vienbučio namo projektas suprojektuotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikyta tam tikroms veikloms. Todėl visas vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines zonas, iš kurių kiekvienai buvo skirtas didžiulis dėmesys.

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis sujungti į vieną erdvę, kurioje vyrauja minimalistinis stilius, natūralumas ir šiluma, o aukštos lubos sukuria laisvės pojūtį.
  • Trys kambariai vaikams, atskirti nuo tėvų ir gyvenamosios erdvės, kad vaikai galėtų nevaržydami lieti savo beribę energiją.
  • Tėvų erdvė – uždara privati erdvė, kurioje kartu įrengta erdvi drabužinė su apšvietimu bei jaukus vonios kambarys. Visos trys erdvės apjungtos taip, kad sudarytų vientisus apartamentus.

Vizualizacijos – www.visualization.lt