Namo projektas Kauno rajone

Varlių g., Kauno r. sav.

Vienbučio namo projektas

Kiekvienas namas turi savo istoriją. Šio namo – ryšys su gamta, su žmogų supančiu kraštovaizdžiu. Išskirtinė vieta, kur atsiveria platus Neries vingis ir panoramą praturtina statūs upės šlaitai – užsakovų pagrindinis pageidavimas buvo kuo plačiau matoma panorama iš namo – per plačias svetainės ir miegamojo vitrinas ir iš erdvios terasos.

Namo projektas prie Neries upės kranto, Kauno rajone – tai pavyzdys kai dėkinga gamtinė aplinka padiktavo namo planinius ir architektūrinius sprendimus. Projektuojamo sklypo gamtinė situacija nepaprastai dėkinga – iš rytų, pietų ir vakarų pusių apsupta gamtos – žalio visus metus spygliuočių miško bei upės panoramos. Sklypą supančios aplinkos vertingosios savybės ne tik pietryčių pusėje esantis Neries vingis, bet ir vakarinėje pusėje esantis šlaitas ir visus metus žaliuojantis pušynas.

Kauno rajone parengtas vienbučio namo projektas orientuotas išilgai upės, gyvenamojo kambario bei virtuvės ir miegamųjų kambarių orientacija į pietryčių pusėje atsiveriančia erdvia panorama į upės vingį. Pagalbinės patalpos – san. mazgas, vonia, nedidelė pirtis, techninė patalpa ir lauko sandėliukas – orientuoti į šiaurės vakarų pusę.

Šis projektas – puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Nedidelės kvadratūros, tačiau talpinantis visas reikalingiausias funkcijas, gyvenamasis namas skirtas šeimai. Tai modernus A++ energinio naudingumo namas. Tokio tipo pastatai tai ekologiškumo ir šiltų jaukių namų standartas. Tai draugiškas gamtai pastatas, kuris nenaudoja aktyvios energijos, nes pagrindiniai energijos šaltiniai yra pasyvūs: saulės energija, buitiniai prietaisai, dirvožemio šiluma, apšvietimas.

Vienbučio namo projektas apgalvotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikytas patogiam gyvenimui. Vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines funkcijas:

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną gyvenamąją erdvę, kurioje pagrindinis vaidmuo skirtas didelėms vitrinoms ir ryšiui su gamta.
  • Didžiulė dengta terasa, vidiniame namo kampe
  • Miegamieji kambariai poilsiui.
  • Pagalbinės patalpos – vonios kambariai, drabužinės, techninė patalpa – visos suprojektuotos vienoje zonoje.