Namo projektas prie Neries

Vaičiūniškių k., Vilniaus r. sav.

Vienbučio namo projektas

Namo projektas prie Neries upės kranto, Vilniaus rajone – tai pavyzdys kai dėkinga gamtinė aplinka padiktavo namo planinius ir architektūrinius sprendimus. Projektuojamo sklypo gamtinė situacija nepaprastai dėkinga – iš rytų ir vakarų pusių apsupta gamtos – žalio visus metus spygliuočių miško bei upės panoramos. Sklypą supančios aplinkos vertingosios savybės ne tik vakarų pusėje esantis Neries vingis, bet ir rytinėje pusėje esantis visus metus žaliuojantis pušynas. Taip kilo poreikis pagrindines gyvenamojo kambario vitrinas projektuoti ne tik į upės panoramą, bet ir atvažiavimo pusėje esantį mišką ir savo priekinį namo kiemą.
Vilniaus rajone parengtas namo projektas orientuotas išilgai upės, su svetainės / gyvenamojo kambario orientacija į rytų pusėje esantį mišką ir atvažiavimo kiemą, pietinę pusę su kaimynyste ir vakarinę pusę kur atsiveria erdvi panorama į upės vingį. Miegamieji kambariai orientuoti į upės pusę.

Šis projektas – puikus šiuolaikinės architektūros pavyzdys. Nedidelės kvadratūros, tačiau erdvus gyvenamasis namas skirtas šeimai. Tai modernus A++ energinio naudingumo namas. Tokio tipo pastatai tai ekologiškumo ir šiltų jaukių namų standartas. Tai draugiškas gamtai pastatas, kuris nenaudoja aktyvios energijos, nes pagrindiniai energijos šaltiniai yra pasyvūs: saulės energija, buitiniai prietaisai, dirvožemio šiluma, apšvietimas.

Vienbučio namo projektas apgalvotas taip, kad kiekviena erdvė būtų funkcionali ir atitiktų gyventojų lūkesčius, būtų pritaikytas patogiam gyvenimui. Vienbutis gyvenamasis namas suskirstytas į tris pagrindines funkcijas:

  • Svetainė, virtuvė ir valgomasis apjungti į vieną gyvenamąją erdvę, kurioje pagrindinis vaidmuo skirtas didelėms vitrinoms ir ryšiui su gamta.
  • Miegamieji kambariai poilsiui.
  • Pagalbinės patalpos – vonios kambariai, drabužinės, techninė patalpa – visos suprojektuotos vienoje zonoje.